>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Akit’te; “FETÖ ABD’de Yahudi kardeşleriyle ne yaparsa yapsın”(!) sıçratması

ıbkaratas1Yeni Akit/eski Vakit gazetesi makale makaralamalarında üçüncü boyuta geçmekte iddialı. Yahudi Saplantısı dalgalanmalarında, mevcut iktidarın Fethullahçı tarikatçılıkla ortaklığını, ABD paydasıyla Musevilere aktarma operasyonunu ekledi. Komplosto Teorilerine; “Global paralel devlet ve neo-Dürzilik” başlığı altında İbrahim Karataş yandaşlık çabalamalarına, “FETÖ” lekesini Yahudilere sıçratma kurgulamalarını ekledi:
Geçtiğimiz hafta Amerikan paralel devleti için hareketli bir gün oldu. Müslüman vekil Ilhan Omar, Yahudi lobisinin en önemli kuruluşu AIPAC’ın Senato ve Kongre üyelerini para ile satın aldığını söyleyince kıyamet koptu.[…] FETÖ paralel bir devlet kurup tam ülkeye hakim olacakken engel olundu. Ama Amerikalılar bunu başaramadılar. Siyonist Yahudiler Amerika’da kendi paralel devletlerini kurdular ve şu anda gerçek devletin boynuna iplerini takıp deve misali arkalarında dolaştırıyorlar […]”
Paralel Devlet
konusu Fethullahçılar Tarikatının iktidar ortaklığı yıllarında, bizzat mevcut rejimin bir anlamda göz yumması ile, ortaya çıktı. Hakimiyet paylaşma kargaşalıkları ortaklar arasında alevlenince, bilindiği gibi, 17 Aralık 2013 sabahı, Cumhuriyet Savcısı Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’in talimatıyla, birçok kişinin gözaltına alındığı büyük bir operasyon başlatıldı. Gözaltına alınan kişilere, ‘rüşvet, görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve kaçakçılık’ gibi suçlamalarının yöneltildiği operasyonu İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz koordine ediyordu. O dönemdeki İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, işadamları Ali Ağaoğlu, Rıza Sarraf ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de aralarında yer aldığı 89 kişi gözaltına alındı.
Bu süreç boyunca hükümet Fethullah Gülen Cemaati’ne eleştirilerini artırdı ve devleti ele geçirmek isteyen bir ‘Paralel Yapı’ya vurgu yaptı.
25 Aralık‘ta bu kez başka bir operasyon başladı. Savcı Muammer Akkaş tarafından yürütülen soruşturmada 96 kişiye yöneltilen suçlamalar arasında ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet’ bulunuyordu.
Savcı Akkaş, birçok iş adamının da aralarında bulunduğu 41 kişilik gözaltı listesi hazırladı, mahkemeden bazı iş adamlarının malvarlığına el koyma kararı çıkarttı. Akkaş, Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan için de şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrı evrakı hazırladı. Ancak Emniyet, Savcı’nın talimatlarını yerine getirmedi.
Global paralel devlet ve neo-Dürzilik” başlığı altında İbrahim Karataş, darbe girişimine kadar varan iç çatışmayı, Yahudiler üzerine sıçratarak ardında ipleri onlar çekiyor algısını yaratma propagandasında iktidarı AKlama çaresizliğinde görünüyor.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: