>
you're reading...
Ajans, OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

“Bir Yahudi, “Sirke ne güzel katıktır” hadîs-i şerîfini duyunca, inkâr eder” kinlemesi

Türkiye2019-02-21_10-25-44-769Türkiye gazetesinde Vehbi Tülek alim ulemalık taslayanlar kervanına şu girişle katıldı: “Ebû Abdullah Muhammed Tilmsânî hazretleri tefsîr ve Mâlikî mezhebi fıkıh âlimidir.” Ne demek, lafı nereye getirmek istediğini anlayabilmak için “makale”nin yarısını indiirdikten sonra biraz aralamak ancak mümkün oluyor:
“[…] Keskeson yemeği, Fas taraflarında meşhurdur. Faslılar çok severler, sık sık ondan yerler.”
Nûhbe bin Katrâl’dan nakledilir: Bir Yahudi, “Sirke ne güzel katıktır” hadîs-i şerîfini duyunca, bunu inkâr edip, “Böyle şey mi olurmuş?” demek cüretini göstermeye kalkıştı. Onun bu hâlini haber alan bir âlim, şehrin vâlisine müracaat etti. Vâli de, o Yahudi’ye bir sene müddetle, sirke ve sirke yapılabilecek şeylerden mahrûmiyet cezası verdi. Daha bir yıl geçmeden, Yahudi ve ailesi cüzzâm hastalığına yakalandı. Tabipler, sirkeden başka bir şeyin ona şifâ vermeyeceğini söylediler. Sirkeden mahrûmiyet cezası kaldırıldı. Sirke içerek hastalıktan kurtuldular. Yahudi ve ailesi, yaptıklarına tövbe edip Müslüman oldular
.[…]” Evet burada sirkelenen Yahudi Saplantısı, az biraz kin körüklemek art niyeti taşıyor.  Nûhbe bin Katrâl hazretlerinden kaynak verilmeden nakledilen alıntı İnternet bu alimin “Ehli Sünnet Büyükleri” sitesinde rastlandığı sayfadan kopyala/yapıştır ulemalığı.  Bu hazret  İnternette başka izine rastlanmayan bir hazret. Nûhbe bin Katrâl bu sayfadan başka bir sayfa dışında rastlanan bir “bilgin” değil. Ayrıca “Ehli Sünnet Büyükleri” sitesinde de kaynak verilmiyor.
Niçin bu Antisemit iteklemeye gerek görülüyor?
Gezi Parki Eylemleri’ne yönelik soruşturmanın tamamlanması ile birlikte
Mehmet Ali Alabora ve Can Dündar’ın da aralarında bulunduğu şüpheliler “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini engellemeye teşebbüs” ve “Gezi olaylarını finanse etmek” ile suçlanıyor haberinin Takvim gazetesinde; “Gezi Komplostosu ardında Yahudi Soros” veriliş şeklinde bu sorunun yanıtı başlangıcı beliriyor:
Takvim manşet-osman-kavalanin-lokantasindaki-gizli-toplanti-desifre-oldu
Son dakika: Gezi finansörü Osman Kavala hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı!
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 48. Muhtarlar Toplantısı’nda, Gezi olaylarında teröristlerin finans kaynağı olan bir kişinin şu anda içeride olduğunu belirterek, “Onun arkasında kim var? Meşhur Macar Yahudisi Soros. Bu adam dünyada milletleri bölmek, parçalamakla adeta birilerini görevlendiren, parası bol ve bu paraları da bu şekilde tüketen birisidir. Türkiye’deki temsilcisi de aynı şekilde babadan zengin ve bu imkanlarını da bu ülkeyi parçalayıp, bölen işte bu özellikle terör eylemlerine her türlü bu noktada desteği veren kişi. Şimdi içeride” diye konuşmuştu..

Bkz: Yedioth Aharonoth: AHaber’in “Üst Akıl Belgeseli” devlet çıkışlı Antisemit Nefreti körükleme propagandası

AKP iktidarı yörüngesinde ATV/AHaber’in; “Üst Akıl Belgeseli” devlet katından çıkışlı Antisemit Nefreti körükleme propagandası olarak gözlemledi. OdaTV … Okumaya devam et

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Temsilcisi, Dunja Mijatovic, Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında Osman Kavala’nın da bulunduğu 16 şüpheliyle ilgili ağırlaştırılmış müebbet cezası talep edilmesinden “dehşete kapıldığını” söyledi.
Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Mijatovic, bu kişiler hakkında savcılık tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilmesinin “kabul edilemez olduğunu” bildirdi ve ilgili mahkemenin, iddianameyi reddetmesi umudunu dile getirdi.
Mijatovic, “bu suçlamalar, Türk yargısının, Avrupa insan hakları standartlarından ne kadar uzaklaştığının göstergesidir” ifadesini kullandı
Kavala’nın AİHM’e açtığı davaya müdahil taraf olarak katılacağını ve bu konuda hazırladığı mütalaasını mahkemeye ilettiğini kaydeden Mijatovic, Gezi olaylarına ilişkin görüşlerine de bu mütalaada yer verdiğine dikkati çekti.
Mijatovic, geçen ay sunduğu yazılı mütalaasında, “Bu tür tutuklamaların ve gözaltıların Türkiye’de sivil toplum aktivistleri ve insan hakları savunucularının meşru çalışmalarına yönelik giderek artan bir misilleme saldırısının parçasını oluşturduğu” görüşünü dile getirmişti.

Vefa’nın Yobazası: “Hristiyanlar’ın ve Yahudiler’in, Türkiye’deki siyasi partileri”…

Seçim kampanyası AHaber‘den iyice havalandı, Milat gazetesine tamamen uçtu, yobazlıklardan sıçrayıp, hokkabazlıklar gevezeliklerine ulaştı. Hamdolsun dini bilginlikleri “imam bayıldı” lezzetinde, sözleri Kaf Dağı enginliklerinde, makale makaralatanlardan, Erkan Tan ve de Muhammed Özkılınç üstadlar ses duvarını bir kaşık havası tıklamasıyla aştı, herkes şaştı. Milat’ta Muhammed Özkılınç gayet net beyan etti: “İslam’dan başka bir din min yok”!. … Okumaya devam et

 

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: