>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

TÜSİAD: “Simon Kaslowski Yahudi mi? Levanten mi?” sorusuna yanıt “Sana Ne?”

SH200221019Muasır medeniyetler seviyesine, İstanbul’da yüzü aşkın AVM ile gelindiğini zanneden zihniyet, “Mağara Adamı Çağı“na tam yol tornistan etmek niyetinde. Daha önce TÜSİAD Başkan Yardımcısı olarak görev yapan, Simon Kaslowski, TÜSİAD’ın yeni başkanı oldu. Yabancılaşma, yabancılaştırma ırkçılıkları muhbirlerine gün doğdu. SuperHaber “Peki Simon Kaslowski kimdir?” sorgulamasını; “Nereli? Simone Kaslowski yahudi mi? Levanten mi?” ye getirerek gazetecilik yaptığını zannetti. İsminden yola çıkarak, (Sünni Müslümanlık din işleri idaresini yüklenen)  Diyanet’in başına getirilmiş kaygısında, dini ve etnik kimlik sorgulaması, ırkçılık merdivenine dayanmaktan başka bir şey olmuyor.
Dini kimlik ile milli kimlik denk getirilen, ve son 20 yılda “Milliyetçi 5c6d2c0a0f25442d14ae296bİslamiyetçilik“le daha da yoğurulan Türkiye’de, medya genelinde KİMLİK sorgulamasını, TÜSİAD Başkanı seçiminden sonra ayyuka çıkardı. Bir zamanların referans gazetesi Hürriyet, haberi [Bkz. yandaki foto manşet] veriş şekliyle nerelere varıldığını, farkında olmadan, özetliyor:
“[…] Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) 49. Genel Kurulu’nda, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Simone Kaslowski, yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Bu gelişmenin ardından ‘Simone Kaslowski kimdir?’ sorusu yoğun şekilde sorgulanmaya başladı. İşte, TUSİAD Başkanı Simone Kaslowski hakkında detaylar…Simone Kaslowski, TUSİAD’ın yeni başkanı olarak seçilmesinin ardından kamuoyu tarafından araştırılan isim olmaya başlandı. İtalyan asıllı iş adamı Simone Kaslowski, Hollanda ve İsviçre’de merkezleri bulunan Türkiye tabanlı bir şirketin de sahibidir. Peki, merak edilen isim Simone Kaslowski kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler…[…]”
“Müslüman” ad edilen bir isim taşımayınca, Simone Kaslowski, TUSİAD’ın yeni başkanı olarak seçilmesinin ardından kamuoyu tarafından araştırılan isim olmaya başlandı.
Bu kurcalama, sorgulama muasır medeniyetler seviyesine ulaşan bir ülkede abes ve aşırı Dinci Milliyetçilik formatlanmasında ülkenin nereye ulaştığının bir vesikalık fotoğrafı. “Simon Kaslowski. Şimon Kislowski mi? kimdir neyin nesidir?” şoku yaşayanlara küçük bir nasihat; TÜSİAD Başkanının iş adamı kimliğidir, hangi başarılara imza attığıdır konu.“Nereli? Simone Kaslowski yahudi mi? Levanten mi?” diyenlere verilecek yanıt; “Sana Ne?”…

SH 2019-02-22_12-19-10-062

Yukarıda SuperHaber ara manşeti ve altta “Kim Bu Kaslowski? küstahlamasıTartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

RSS Hertür Kültür

  • Hayvanseverlere yeni yıl müjdesi: İşte detaylar 17 Kasım 2019
  • 12 bin yıllık gölün tıpasını böyle çektiler: O iş insanlarının kimliği ortaya çıktı 17 Kasım 2019
  • İstanbul'da korkutan çatı yangını 17 Kasım 2019
  • Karar 14 Aralık'ta verilecek 17 Kasım 2019
  • 403 sayfalık skandal gün yüzüne çıktı: Asla merhamet gösterilmesin 17 Kasım 2019
  • Tek kelimeyle vicdansızlık! Yavru köpekleri çuvala koyup lağım çukuruna attılar 17 Kasım 2019
  • Lastiği patlayan minibüs devrildi 17 Kasım 2019

Stats

%d blogcu bunu beğendi: