>
you're reading...
OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

Afedersiniz Antisemit: “Vaadedilmiş topraklar Yahudilerin İsrail hülyası çevresinde üretilmiş bir masal da olabilir”!..

azizSömürgeci2Mevcut iktidarın Pravda’sı, Star gazetesi makalecilerinden Aziz Üstel, son tebligatı; SÖMÜRGECİLİĞİN EN ACIMASIZI SİYONİZM!  1 Bölümünü,  ”Yeni İsrail devleti Siyonistler için bir başlangıçtı” iddiasına ayırdı. Siyasal İslamiyetçiliğin baştacı Antisiyonizmciliğin odak noktası “Yahudi Saplantısı” kanalını Yahudi Düşmanlığı (Antisemitizm) yörüngesine oturtmanın bir örneğini daha gösterme ulviliğine erişti. Bu çevrelerde ısırgan otu gibi yetiştirilen “Antisiyonızm” mazereti, gündem Belediye Seçimleri iken, Yahudi Devletinin varolmasını inkâr tezgâhına havale edildi:
“[…] Siyonizmi, Yahudilerin “vaadedilmiş topraklarına geri dönmek için haklı mücadelesi” olarak algılayıp anlatma heveslileri vardır ki ya cahil ya da yalancıdırlar.[…] Yahudilerin İsrail Devleti hülyası çevresinde toplanmalarını sağlamak için üretilmiş bir masal da olabilir vaadedilmiş topraklar.[…]”
İsrael Devleti hayal meyal ürünü değil, GAZteci/Yazar’ın dosdoğru “İsrail” İnkârcılığı da olabilir! “SÖMÜRGECİLİĞİN EN ACIMASIZI SİYONİZM! eserinin daha birinci bölümünde, Yahudi Düşmanlığını hallaç misali bu kadar havalandırıyorsa, gelecek bölümler heyecan ve de heyelan yaratacak derecede. Yahudi Milliyetçiliği olan Siyonizmi, SÖMÜRGECİLİK‘le buğulayan Aziz Üstel, Varlık ve Darlık Kuyrukları Belediye Seçimlerine sarkarken, İslamiyetçi Milliyetçilikle cepheleştirerek saf tutma gayretinde mi?

kiras

Karar Gazetesi 9 Mart 2019

Aynı yörüngede Karar gazetesi 9 Mart baskısında İbrahim Kiras’ın, “Yahudi sorununu doğru anlamak için” başlıklı makalesi de aynı gayretlerde gibi. “Yahudi Sorunu” şeklinde atılan başlık, Antisemit klişelerin en büyük  abidesi olarak beliriyor. Antisiyonizm kılıfı altında Antisemitizm yalpalamak artık ayyuka çıktı ama İ. Kiras buna çok şaşırmış:
“[…] Türkiye’deki Yahudilerin ise Tel Aviv rejimine desteğinin tavizsiz olmasını eleştirip ülkemizdeki Yahudi aleyhtarlığından şikâyet edenlerin bu hususa da dikkat etmeleri gerektiğini ifade ettim. Sonradan öğrendim ki uluslararası bir Yahudi kuruluşunun internet sitesinde bu yazdıklarımı “antisemitizm” etiketiyle alıntılamışlar![…]” Evet hayret, Türkiye’deki Yahudiler bizzat vatandaş (Bkz. Lozan Antlaşması 1923), Türk Yahudilerini, “Türkiye’deki Yahudiler” dışlamasının, Yahudi Düşmanlığı dalgalanması olduğunun farkında bile değil hazret. Hızını alamamış olacak “devamı haftaya” dercesine son paragrafında “seçim kampanyasını” devam ettiriyor:
“[…] Detaya girmeye yetecek kadar yerim kalmadı. Kısmet olursa önümüzdeki hafta Attali’nin suçlamaları üzerinden adı geçen bilim adamlarının Yahudi meselesi üzerine yaptıkları çalışmaları değerlendirmeye ve oradan yola çıkarak da bizdeki komplo teorilerinin tahliline çalışalım
Antisiyonizm eşittir Antisemitizm, Aziz Üstel’in son tebligatı; SÖMÜRGECİLİĞİN EN ACIMASIZI SİYONİZM!“in  1 Bölümünde açık olarak noktalanmakta:
“[…]
Yahudilerin ezici bir çoğunluğu vaadedilmiş topraklar söylemine gönülden bağlıdır. Ancak Tanrı’nın ne zaman, nerede böyle bir söz verdiğini gösteren ne bir kutsal kitap vardır ne de bir tür belge. Yahudi tarihini Museviliğin hurafelerinden ayırmak mümkün olmadığından vaadedilmiş toprakları, dinsel bir hayal olarak algılamak en doğru yöntem olabilir. Yahudilerin İsrail Devleti hülyası çevresinde toplanmalarını sağlamak için üretilmiş bir masal da olabilir vaadedilmiş topraklar. […]
Arkası Pek Yakında…
GV

Tartışma

Afedersiniz Antisemit: “Vaadedilmiş topraklar Yahudilerin İsrail hülyası çevresinde üretilmiş bir masal da olabilir”!..” için bir yanıt

 1. İşine geldiği gibi uydur uydur söyle denir ya……
  Sözü geçen ‘hülya’ Kuran’da en azından üç kere tekrar edilmiştir: 17:104, 5:21, 17:104.
  Bilhassa üçüncüsü ‘Onları kıyamet gün yaklaştığı zaman dünyanın her tarafından toplayıp getireceğiz’ der.
  Kısacası Arz-ı Mewud, Banu İsrailindir. Mewud, vaad kökünden gelir. Müslüman olan buna inanmalıdır.
  Ateist olan, ‘devlet kılıçla kurulur’ kaidesini kabul etmelidir. Aynen dünyada kurulmuş olan bütün devletler gibi.Bilhassa Pravda bunu gayet iyi bilir!
  Şimdi soru sorma sırası bende……Anadolu yarımadasının Orta Asyalı Türklerine ait olduğu hülya mı? Vaad mı? Yoksa kılıç hakkı ile alınmış toprak mı? Hele bir düşün, hele hele Pravda yazarı!

  Posted by Ishak Haskiya | 11 Mart 2019, 6:02 pm

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: