>
you're reading...
Ajans, OHA, Ortadoğu Haber Ajansı

“İsrailli bazı Yahudi tüccarların (Erdoğan’a karşı) ülkemizdeki bazı algı yöntemleri” Safsatası

bursabulutBursa Haber gazetesinde yandaş gazeteci taklası 26 Mart 2019 baskısında Uludağ zirvesine ulaştı. Belediya Seçimlerinde rezil kepaze olmama telaşında yapılan propaganda komplostolarına, Muharrem Karabulut ta bizzat katılma özeni gösterdi. “Üst Akıl” teorisinde harmanlama operasyonu hizasında, her kabahati Yahudilere yükleme gayretlerine bir kaşık ekledi:
ABD Başkanı Trump’ın Golan Tepeleriyle ilgili bu bölgenin İsrail toprağı olduğunu kabul ettiği açıklamaları, dünya gündemini bir anda değiştirdi. Bu etki, ülkemizde de hissedildi. Trump’un sözlerine karşılık veren, tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının hemen ardından döviz fiyatlarında beklenmedik bir dalgalanma oldu“,  şeklinde yaptığı yüksek irtifadan gözlemesini, geldi Yahudilere bir çırpıda dayandırdı. Cümle biraz karışık gelebilir ama kusuruna bakmamak gerek takla atmanın yan etkileriyle, zihin karşıklığından hasıl oluyor:
Nedeni, İsrailli bazı Yahudi tüccarların ülkemizdeki bazı algı yöntemleri ile kendileri için en büyük tehlike gördükleri Erdoğan’ın karşı çıkmalarına engel olma olarak görmemiz gerekiyor.
Nedeni, Yahudiler, başta Filistin’le Türkiye arasındaki birliktelik ve dayanışma nedeniyle ülkemize her fırsatta kazık atmaya çabalıyorlar. Sonra, ülkemizdeki siyasi istikrar ve ekonomik istikrar işlerine hiç gelmiyor.”
Nedenlerin iyi anlaşılamaması kaygısı ile bir kat daha Antisemit edebiyatın katmerli basmakalıplarını sıraladı:
Senelerce, paradan para kazanma ile zengin olup, bankaları yöneten, denetleyen ve halkın parasını faiz kıskaçlarıyla cebe indiren bu anlayışa karşı mücadele edilmesini içlerine sindiremiyorlar. Durum böyle olunca da ellerine geçen fırsatları değerlendirip, seçim öncesinde de Türkiye’ye ve iktidara zarar verebilme adına, böyle fırsatları kolluyorlar. Neyse ki dövizdeki dalgalanma ve nedenleri kısa zamanda tespit edildi ve alınan önlemlerle şimdilik bertaraf edildi. Şimdilik diyebiliriz, çünkü seçimlere kadar bu bloğun ne zaman ne yapacağı pek belli olmuyor.” Bir “bloğdan” anlamadığını ispat edercesine sıralananlara bakılırsa, gerçekten ne ekonominin, ne Cumhuriyet’tin, ne Demokrasinin hangi Blok’tan olduğunu kavramamış ilkellikte. Muharrem Karabulut Uludağ’da Bulut, Yahudileri Unut.

Ekonomist Emin Çapa, Halk TV’de yeniden yükselişe geçen döviz hakkında konuştu Ünlü ekonomist Emin Çapa, “Faizlerimiz korkunç yüksek, faizlerin yükselmesinin tek nedeni Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.
Ekonomist Emin Çapa, katıldığı programda doların yükselmesinden, işsizlik verilerine kadar ekonomide kötü gidişe dair açıklamalarda bulundu: “Faizlerimiz korkunç yüksek, faizlerin yükseklemesinin tek nedeni Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu faizler Recep Tayyip Erdoğan faizidir. Bu yüksek enflasyon Recep Tayyip Erdoğan enflasyonudur. Bu işsizlik Recep Tayyip Erdoğan işsizliğidir. Bu kriz Recep Tayyip Erdoğan krizidir. Dış güç falan bunlar tamamen bahanedirBkz. yukarıdaki video

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Stats

%d blogcu bunu beğendi: